Menu

THURGOOD SHIELD 2018/19

 

 

        Short Mat Thurgood Shield  6th April to 13th April 2018
 Prelim round  Prelim round  Round 1  1/4 Final  Semi final Plate S/F's & Final  Shield Final
 Sat 6th April Mon 8th April  Tue 9th April   Wed 10th April Thur 12th April  Fri 12th April  Sat 13th April 
               
 1 S Lake, J Knox  S Lake J Knox S Lake J Knox
S Lake J Knox  P McDonald D Branch​

SM AGM Troptys 2019 26 Copy

Runners Up
C Ross, W Adcock

 7:00 pm Mat 1
 2 D Branch, S Bragg 
 7:00pm Early Mat 1
 3 R Adcock, M Southgate R Adcock, M Southgate
  7:00 pm Mat 2
 4  J Moon, P McDonald Plate Semi Final
6:30pm Early Mat 1
 7:00pm Early Mat 1
 5  G Etteridge, J Delaney S Judd, M Eades S Judd, M Eades
 8:00 pm Mat 1 C Branch J Delaney
 6  S Judd, M Eades
 7:00pm Early Mat 2
7 C Branch, D Flatt Sheila Lake, R Woolley
8:00pm Mat 2
 8 Sheila Lake, R Wooley Shield Final
Centre Mat 7:00 pm

6:30pm Early Mat 1  
9- L Keogh, S Parsons L Keogh, S Parsons 
M Liles, R Broad  C Ross, W Adcock  C Trevelyn M Minshull
7:00pm Mat 1

SM AGM Troptys 2019 25 Copy

Winners
D Adcock M Smail

10- L Osborne, J Squire
 8:00pm second mat 1
11- M Liles, R Broad M Liles, R Broad 
7:00pm Mat 2
12- C Trevelyn, M Minshull

Plate Semi Final
6:30pm Early Mat 2

 7:00pm Early Mat 2 
13- J Moss, B Osborne B Moss, D Liles    C Ross, W Adcock
    8-00pm Mat 1 J Moss, B Osborne
  14- B Moss, D Liles
      8:00pm second Mat 2
  15- C Ross, W Adcock C Ross, W Adcock 
 
    8-00pm Mat 2
  16- G Keogh, J Woolley
               
                                                                    1/4 Final Semi final

 Thurgood 2019 2Plate Runners Up
C Branch J Delaney

The Shield Final
will be followed
at about 8pm by
the 2018/19
Short Mat AGM
and Trophy
Presentations

  Shield Matches     
  L Monaghan M Parsons L Monaghan M Parsons   
     8:00pm Second Mat 1
  A Sopp  C Tipton
  Plate Matches  6:30 Early Mat 2
  D Adcock  M Smail D Adcock  M Smail    Plate Final
Centre Mat
8:00pm  
                           8-00pm Second Mat 2
  V Hambling  A Rush
                          

Thurgood Shield 2019 3Plate Winners
C Trevelyn M Minshull
  

  P McDonald D Branch
  7.30pm Second Mat 1
   Loser 3 v 4 Withdrawn
 
  G Etteridge, J Delaney
  7.30pm Second Mat 2                   
  C Branch, D Flatt
 
  L Osborne, J Squire
  8.30pm Late Mat 1
  C Trevelyn, M Minshull
 
  J Moss, B Osborne
  8.30pm Late Mat 2
  G Keogh, J Woolley
        
 
 
 
 
 

 

Mobile Menu